Čarodějnický tag - 40 otázek 1. část

28. června 2016 v 16:00 | Aurorita94 |  Moje (ne)magické zážitky
Tento tag jsem našla při brouzdání po internetu a velmi mě nadchnul, tak jsem se rozhodla, že se na tyto otázky pokusím také odpovědět. Otázek je čtyřicet, tak jsem je chtěla rozdělit po deseti do článků, nicméně osmá až jedenáctá otázka spolu hodně souvisí, tak to rozdělení nebude úplně rovnoměrné.

Budu ráda, když se tohoto tagu také zúčastníte, ráda si přečtu vaše odpovědi, pokud se tedy rozhodnete se jej zúčastnit, dejte mi prosím odkaz na váš blog do komentářů.


1. Jaký druh čarodějnice jsi? - Toto je otázka, kterou je možno chápat několika způsoby, já se pokusím odpovědět podle toho, co mě napadlo jako první. Jsem praktikující čarodějka, s tím, že slavím sabaty i esbaty, ne na každý plánuji nějaký velký rituál, spíš zpívám chanty a oslavuji dané svátky. Sem tam provedu nějaká kouzla, pokud mám pocit, že je to tak správně a nemám jinou možnost. Nerada totiž využívám magii na světské věci. Jinak se ráda věnuji přírodní magii a věštění, převážně tedy tarotu.

2. Jak jsi objevila svou cestu? - Nejdříve jsem se věnovala samotným kouzlům, ale po přečtení pár knih, hlavně od Košanové, Cunninghama a Bucklanda, jsem se zaměřila převážně na wiccu. Nicméně teď už nejsem orientovaná čistě na ni, spíš bych se zařadila někam mezi wiccu a eklektické čarodějnictví.

3. Jak dlouho už praktikuješ magii? - Letos to bude již devět let.

4. Jakou tradici následuješ? - Na tuto otázku jsem již odpověděla. Řadím se mezi eklektické čarodějnice.

5. Jsi samostatně praktikující nebo patříš do covenu? - Dříve jsem patřila do dvou internetových covenů, bohužel ale nenaplňovaly má očekávání a proto jsem z obou odešla. Dříve jsem praktikovala s kamarádkou, ale z nedostatku času jsem již rok samostatně praktikující.

6. Máš zkušenosti s věštěním? S jakým? - Ano, mám. Nejčastější a nejoblíbenější technikou věštění je u mě tarot. Vždy mi ukáže vše, co mám vědět, ovšem někdy si něco špatně vyložím (nejčastěji proto, protože se mi zkrátka nějakým věcem nechce věřit), nakonec stejně ale pravdu vždy objevím, když se později k výkladu vrátím. Zkouším věštění i z run, ale to mi stále není moc blízké. Ostatním věšteckým technikám se věnuji jen velmi zřídka a okrajově (křišťálová koule, věštění z ruky, z čajových lístků, …)

7. Vedeš/vedla bys své děti k čarodějnictví? - Děti nemám a v nejbližší době ani neplánuji, takže nemohu vědět, jakým způsobem je budu vychovávat. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby se o magii zajímaly, na druhou stranu vím, jak nebezpečné to někdy může být. Určitě dětem nebudu nutit nic, co by sami nechtěly, jako tomu je v jiných náboženstvích.

8. Máš mezi bohy/bohyněmi nějakého patrona? - Ne. Většinou když pracuji s božstvem, pracuji s nimi jako obecnými, prostě bohyní a bohem. Nevzývám žádné konkrétní aspekty, jen když je potřebuji při rituálu pro nějakou konkrétní věc.

9. Jaký je tvůj oblíbený panteon? - Na to jsem vlastně už odpověděla v předchozí otázce. Ovšem když už, tak nejvíce pracuji se slovanským a germánským, občas i s egyptským panteonem.

10. Oblíbená bohyně? - Zřejmě Freya, která mi je svými vlastnostmi nejbližší.

11. Oblíbený bůh? - Asi Cernunnos.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama