Červen 2016

Čarodějnický tag - 40 otázek 3. část

30. června 2016 v 16:00 | Aurorita94 |  Moje (ne)magické zážitky
A máme tu třetí část čarodějnického tagu, tedy dalších deset otázek.

21. Máš totemové zvíře? Jaké to je? - Ano mám, objevila jsem jej asi před pěti lety a je jím pásovec.

22. Jaké je tvůj oblíbený pohanský svátek, který slavíš? - Tak samozřejmě mám nejraději Yule, který spojuji s Vánocemi, v tento čas jsme celá rodina pohromadě a vládne u nás příjemný klid. Na druhou stranu mám ale také velmi ráda Beltane.

23. Medituješ? - Ano, ale svým vlastním způsobem. Neumím a nebaví mě meditovat tak, že si sednu, zavřu oči a medituji. Upřednostňuji spíše aktivní meditaci. Například u knihy, nebo třeba pomocí jógy.

24. Absolvovala jsi nějaké psychické či reiki zasvěcení? - Mám zasvěcení pouze do dračí magie.

25. Které čarodějnické knihy tě nejvíce ovlivnily? - Prakticky všechny knihy od Scotta Cunninghama, Čarodějnický slabikář od Košanové a Kniha stínů od Silver Raven Wolf.

26. Jaké jsou tvé nejoblíbenější čarodějnické webové stránky? - Přiznám se, že žádné. Takovéhle stránky upřímně moc nevyhledávám.

27. Oblíbený čarodějnický film? - To bude zřejmě Magická posedlost, ten film mám opravdu moc ráda. A ráda bych ještě zmínila seriál Salem.

28. Oblíbené mytologické zvíře? - Tak těch je více. Velmi ráda mám draky, to bude mým ohnivým živlem. A také vlkodlaky, je to taková připomínka toho, že každý máme v sobě zvíře, které se může kdykoli projevit.

29. Oblíbené roční období? - Podzim. Ještě je teplo, ale už ne to úmorné. Šustící listí pod nohami. Krásný západ slunce za zlatavými korunami stromů. Jo, to můžu.

30. Oblíbená bylina? - Ani nevím proč, ale je jí levandule. Na zahrádce mi roste už třetím rokem, je rok od roku vetší a silnější. Mám moc ráda, jak na jaře postupně sílí a vytváří malá poupátka (a když ji zapomenu včas sklidit, tak i kvítka). Mám ráda její barvu i jemnou vůni. Levandule je pro mě prostě skvělou rostlinkou, kterou také často využívám při různých kouzlech a nebo ji přidávám do kadidel a magických škapulířů.

Čarodějnický tag - 40 otázek 2. část

29. června 2016 v 16:00 | Aurorita94 |  Moje (ne)magické zážitky
Další část čarodějnického tagu, tedy dalších devět otázek.

12. Tvé sluneční znamení? - Beran

13. Tvé lunární znamení? - Vodnář

14. Máš svého průvodce, dobrého ducha (z angl. Familiar)? - V začátcích své cesty, věřím, že jsem jej měla. Bohužel mě před pár lety opustil.

15. Co si myslíš o posmrtném životě? - Já věřím v reinkarnaci, to znamená, že když zemřeme, zemře pouze naše tělesná schránka, naše duše žije dál. Duše se po smrti přenese do Letní země, kde se zotavuje z minulého života a poté se znovu zrodí. Věřím, že duše, které se znaly v jednom životě, se setkají i v tom dalším. Dává mi to naději, že i když jsem ztratila nejednoho milovaného člověka, znovu se s ním shledám. Také jsem podnikla cestu do svého minulého života, kde jsem se viděla zhruba ve 40. - 50. letech.

16. Máš nějaké nadpřirozené zážitky? - Ano. Například již výše zmíněnou cestu do mého minulého života, kdy jsem se ocitla asi ve 40. letech minulého století. Také jsem zažila nejedno setkání s duchem.

17. Vědí tví přátelé a rodina, že se zajímáš o magii? Jak se k tomu staví? - Má rodina i nejbližší přátelé ví o tom, že jsem čarodějnicí. Z mé rodiny se nikdo (kdo žije) o magii nezajímá, berou to tak, že si vykládám karty, slavím sabaty a tím to pro ně končí. Nijak mi do toho nemluví a více se o to nezajímají. Co se přátel týče, ti to mají dost podobně. S jednou kamarádkou, také čarodějkou, jsem dříve slavila sabaty a prováděla kouzla. Druhé velmi dobré kamarádce čas od času vykládám karty a dělám pro ni různá kouzla. Další přátelé o "mé zálibě" pouze ví, ale nijak ji neřeší.

18. Je něco, co tě inspiruje? - Dál mě žene má touha vědět víc a učit se. Inspiraci v žádné konkrétní osobě nemám.


19. Máš oltář? - Ano, mám. Celoročně mám postavený oltář ve svém pokoji, během svátků ho většinou tématicky doplňuji (na podzim dýněmi, v zimě vločkami apod.). Slavím u něj veškeré rituály a provádím u něj kouzla. Také si u něj věštím z tarotu (ne přímo na něm, na to je moc malý).


20. Je nějaké kouzlo, které jsi sama vymyslela? - Ano, je. Pár jich můžete najít i zde na mém blogu. Většinou vymýšlím kouzla spojená se svící, přijdou mi zkrátka více účinná, než pronesení říkanky.

Čarodějnický tag - 40 otázek 1. část

28. června 2016 v 16:00 | Aurorita94 |  Moje (ne)magické zážitky
Tento tag jsem našla při brouzdání po internetu a velmi mě nadchnul, tak jsem se rozhodla, že se na tyto otázky pokusím také odpovědět. Otázek je čtyřicet, tak jsem je chtěla rozdělit po deseti do článků, nicméně osmá až jedenáctá otázka spolu hodně souvisí, tak to rozdělení nebude úplně rovnoměrné.

Budu ráda, když se tohoto tagu také zúčastníte, ráda si přečtu vaše odpovědi, pokud se tedy rozhodnete se jej zúčastnit, dejte mi prosím odkaz na váš blog do komentářů.


1. Jaký druh čarodějnice jsi? - Toto je otázka, kterou je možno chápat několika způsoby, já se pokusím odpovědět podle toho, co mě napadlo jako první. Jsem praktikující čarodějka, s tím, že slavím sabaty i esbaty, ne na každý plánuji nějaký velký rituál, spíš zpívám chanty a oslavuji dané svátky. Sem tam provedu nějaká kouzla, pokud mám pocit, že je to tak správně a nemám jinou možnost. Nerada totiž využívám magii na světské věci. Jinak se ráda věnuji přírodní magii a věštění, převážně tedy tarotu.

2. Jak jsi objevila svou cestu? - Nejdříve jsem se věnovala samotným kouzlům, ale po přečtení pár knih, hlavně od Košanové, Cunninghama a Bucklanda, jsem se zaměřila převážně na wiccu. Nicméně teď už nejsem orientovaná čistě na ni, spíš bych se zařadila někam mezi wiccu a eklektické čarodějnictví.

3. Jak dlouho už praktikuješ magii? - Letos to bude již devět let.

4. Jakou tradici následuješ? - Na tuto otázku jsem již odpověděla. Řadím se mezi eklektické čarodějnice.

5. Jsi samostatně praktikující nebo patříš do covenu? - Dříve jsem patřila do dvou internetových covenů, bohužel ale nenaplňovaly má očekávání a proto jsem z obou odešla. Dříve jsem praktikovala s kamarádkou, ale z nedostatku času jsem již rok samostatně praktikující.

6. Máš zkušenosti s věštěním? S jakým? - Ano, mám. Nejčastější a nejoblíbenější technikou věštění je u mě tarot. Vždy mi ukáže vše, co mám vědět, ovšem někdy si něco špatně vyložím (nejčastěji proto, protože se mi zkrátka nějakým věcem nechce věřit), nakonec stejně ale pravdu vždy objevím, když se později k výkladu vrátím. Zkouším věštění i z run, ale to mi stále není moc blízké. Ostatním věšteckým technikám se věnuji jen velmi zřídka a okrajově (křišťálová koule, věštění z ruky, z čajových lístků, …)

7. Vedeš/vedla bys své děti k čarodějnictví? - Děti nemám a v nejbližší době ani neplánuji, takže nemohu vědět, jakým způsobem je budu vychovávat. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby se o magii zajímaly, na druhou stranu vím, jak nebezpečné to někdy může být. Určitě dětem nebudu nutit nic, co by sami nechtěly, jako tomu je v jiných náboženstvích.

8. Máš mezi bohy/bohyněmi nějakého patrona? - Ne. Většinou když pracuji s božstvem, pracuji s nimi jako obecnými, prostě bohyní a bohem. Nevzývám žádné konkrétní aspekty, jen když je potřebuji při rituálu pro nějakou konkrétní věc.

9. Jaký je tvůj oblíbený panteon? - Na to jsem vlastně už odpověděla v předchozí otázce. Ovšem když už, tak nejvíce pracuji se slovanským a germánským, občas i s egyptským panteonem.

10. Oblíbená bohyně? - Zřejmě Freya, která mi je svými vlastnostmi nejbližší.

11. Oblíbený bůh? - Asi Cernunnos.

Magie alkoholických nápojů

24. června 2016 v 16:00 | Aurorita94 |  Magie jídla
Magii, obsaženou v nápojích, můžete využívat jak v surové podobě, tedy pít daný nápoj, tak jen lze přidávat do koktejlů či pokrmů, nejčastěji zřejmě zákusků. Také je můžete přidávat do koupelí, či olejů a mastí.

Důležité vždy je, používat alkoholické nápoje v přiměřeném množství, to, že se opijete, účinek rozhodně nezvýší, ba naopak vaše soustředěnost klesne a tím i magický záměr. Pokud tedybudete chtít s alkoholem pracovyt, vždy dbejte na přiměřené množství.

Jako u pokrmů i u nápojů je důležitá především vizualizace, záměr a vytyčený jasný cíl.

Pivo - pročištění mysli, pro vnější očistu těla se přidá do koupele půl šálku piva
Víno - nejpopulárnější nápoj využívaný při rituálech (popíjení při obřadech, obětování, věštění), bílé víno je spojováno s Měsícem, červené se Sluncem
Meruňkovice - posílení sexuální touhy
Ostružinovka - peníze
Koňak - probouzí lásku
Medovina - používá se při sabatech, láska
Curacao - láska a očista
Rum - ochrana, očista magických předmětů
Tequia - povzbuzení sexuální touha

Tradice Lithy

20. června 2016 v 18:00 | Aurorita94 |  Svátky
Zítra nám nastane letní slunovrat, Svatojánská noc, a proto není na škodu připomenout si, co v tento den, můžete provádět spolu s oslavným rituálem.

Jako u každého sabatu můžete i tento sbírat po ránu rosu, ze které si poté můžete vyrábět nejrůznější magické vody (svěcenou, sluneční,...).

Během rituálu si můžete uplést květinový věnec, který na konci vhodíte do ohně, můžete jen splétat jen tak, nebo do něj vložit i nějaké přání.

V tuto dobu je tradicí stavět kruh z kamenů. Může to být kruh okolo prostoru, kde budete pracovat, či to pojmout jen symbolicky a udělat si malý kamenný kruh na oltáři.

Výklad na Lithu

20. června 2016 v 11:36 | Aurorita94 |  Výklady
Zítra nás čeká Litha (či letní slunovrat) a tento výklad by se vám na ni mohl určitě hodit.


1. Já - shrnutí toho, kde (v jakém rozpoložení) se právě nacházíme
2. Moc - v čem jste právě nejsilnější a jak toho využít
3. Síla - jaká je právě vaše vnitřní síla a na co svou energii právě zaměřit
4. Hojnost - co je právě před vámi, připraveno na to, abyste to uchopili
5. Požehnání od víl - co je pro vás v tuto chvíli požehnáním, jaké dary byste měli přijmout do svého života

Věštecká miska

10. června 2016 v 15:00 | Aurorita94 |  Věštění
Podobně jako se dá věštit z křišťálové koule, se dá použít i miska naplněná vodou.

K tomuto věštění budete potřebovat větší misku, magicky nabitou vodu a pořádnou dávku trpělivosti.

Já používám skleněnou misku, kterou mi vyrobila moje maminka na jedné akci ve sklárně. Je jednou, zda je miska jakkoli barevná, ale měla by být čirá a směrem vzhůru postupně se rozšiřující, bude se vám z ní tak lépe číst.

Vodu můžete použít obyčejnou pramenitou, kterou necháte nabít na slunci či měsíci (tím získáte sluneční či lunární vodu). Pro věštění bych za sebe volila spíše tu lunární, přeci jen mi přijde na odhalování tajemství a budoucnosti lepší. Můžete samozřejmě použít i nějakou drahokamovou vodu (například křištálovou), tu vyrobíte tak, že do vody ponoříte daný kámen a necháte jej v ní alespoň 24 hodin.

Tím máte vlastně hotovo a můžete se pustit do věštění. Ovšem nezapomeňte, že každé věštění potřebuje velkou dávku soustředění a trpělivosti. Nepočítejte s tím, že se vám zadaří hned napoprvé a rozhodně neztrácejte hlavu, když vám to chvíli nepůjde. Dejte tomu jen trochu času a cvičení. Výsledek vám za to stojí.

Na závěr ještě pár tipů: do vody můžete přidat i pár kapek éterického oleje, jehož vůně vám pomůže se lépe soustředit. Také můžete v blízkosti misky zapálit svíčku, i to může dopomoci k vizím.