Březen 2015

Katolíci se zase předvedli

25. března 2015 v 19:51 | Aurorita94 |  Recenze videí
Dlouho jsem na blog nepřidala žádný nový článek, těch důvodů je několik, ale tím nejzásadnějším je nedostatek času. Škola mě vysává přes týden a víkendy trávím s přítelem, takže pro mě není jednoduché sednout si k počítači a napsat něco smysluplného. Ovšem po jednom článku, který jsem si dnes přečetla, to musím změnit. Byl to článek na Novinky.cz a to konkrétně "Biskup prováděl exorcismus na mladé dívce, rituál se vysílal online" (odkaz zde).

Pomilu-li fakt, že katolíci jsou jedni z nejextrémnějších křesťanů a některé jejich chování vykazuje spíše znaky sekty, tímto už zašli na můj vkus až moc daleko. Popravdě vůbec nevím, z jakého konce toto video uchopit, zda je celé video jen nafingované a či dívka trpí závažnými psychickými problémy.

Pro mě, jakožto pro někoho, kdo nevěří v existenci Ďábla (Satana či pekla), je vymítání právě ďábla celkem úsměvné. Proto bych se přikláněla k možnosti, že je video jeden velký podvod, ve kterém chce jen katolická církev ukázat, jak "mocná" dokáže být. Že ze všech lidí dokáže vyhnat zlo a přivést je zpět na správnou cestu. Ach ano, takto se získávají stoupenci.

Jako druhá možnost se samozřejmě nabízí, že dívka, na které je exorcismus prováděn, trpí nějakou psychickou poruchou, proto náhlé záchvaty. Ovšem pokud, jak se v článku tvrdí, bylo dívce po seanci lépe, byla by pravděpodobnější ta první možnost. I když zlepšení samozřejmě mohlo být jen dočasné.

Poslední možnou skutečností je ta, že dívka je skutečně něčím posedlá, samozřejmě ji mohl posednout nějaký zlý duch či démon. Zde je ale na místě otázka, zda by se vymítání povedlo, když by byl vlastně vyháněn Ďábel, nikoli konkrétní démon.

Co mě však na videu nejvíce zarazilo, je vůbec to samotné video. Proč vůbec vzniklo? Proč měl někdo potřebu takový obtížný a náročný úkon natáčet a ještě vysílat online? Je na každém, aby si udělal vlastní úsudek, mým názorem je, že se jedná o jeden velký podfuk. No a pokud ne, tak bohové s námi.