Leden 2015

Bylinné náhrady pro magické pomůcky

31. ledna 2015 v 15:00 | Aurorita94 |  Čarování "bez pomůcek"
Pokud se nacházíte někde v přírodě, kde nemáte své magické pomůcky a nemáte ani možnost je nahradit jinými věcmi, může se vám hodit tento krátký seznam rostlin, které také mohou sloužit jako náhrada za pomůcky.

Základní pomůcky

Athame - kopřiva, čemeřice, tabák
Hůlka - vavřín, olše, bříza, cedr, kadidlovník, líska, čechřice, borovice
Pohár - ostružník, svlačec, prvosenka, mák vlčí
Pentakl - voskovník, jetel, pětilístek

Ostatní magické pomůcky

Oltář - sporýš
Kotlík - kerblík, prvosenka
Kruh - mařinka vonná, kmín, tis
Chřestidlo - fazol
Flétna - rákos

Zdroj: kniha Magické rostliny (Lavendrová S., Franklinová A.), doplněno vlastními poznatky

Čarování o únorovém úplňku

27. ledna 2015 v 13:00 | Aurorita94 |  Únor
Únorový úplněk se nám blíží, proto vám přináším malé shrnutí magických aktivit, které jsou na toto období vhodné.

V únoru vítáme nový rok (nejčastěji na Hromnice), není proto od věci o úplňku provést očistu, ať už sebe, prostoru, ve kterém pracujeme, či magických pomůcek. Také je to vhodné období na probouzení našich vnitřních sil.

Nejvhodnější kouzla na tento měsíc jsou pro štěstí a úspěch, hlavně co se obchodních a pracovních věcí týče. Také je vhodný čas na kouzla spojená se sexem. Nevhodné je naopak čarování na lásku a vztahy, které by mohly být vnímány až příliš prakticky a sobecky.

V tomto období bychom se měli zaměřit na své vlastní plány a cíle. Můžete si je o úplňku napsat na kousek papíru a potom je spálit nad bílou svící, popřípadě vybrat jinou vhodnou barvu svíce, která bude korespondovat s daným cílem. K tomuto můžete využít i tarotové karty, kdy vyberete jednu či více karet, které budou symbolizovat váš cíl a provedete si s nimi vizualizaci, jak se to, co si přejete dosáhnout, naplňuje.

Vánoční dárky 2014

18. ledna 2015 v 21:20 | Aurorita94 |  Nákupy
Už jsme opět za polovinou ledna, takže si myslím, že je nejvyšší čas, vám představit, co jsem dostala loni k Vánocům (samozřejmě vyzdvyhnu jen ty dárky, které se týkají magie).

Přestože dárků bylo pod stromečkem opravdu mnoho, těch co souvisejí s magií zas tak moc nebylo. Vlastně byly jen tři, respektive čtyři.

Prvním z nich byla fialová svíčka od Daraiji, u čehož jsme se pobavily, protože i já jsem pro ni měla svíčku a samozřemě také ve fialové barvě.

Zbývající tři dárky už byly pouze knihy.

První z nich je Malá škola čarodějnictví od české autorky Zuzany Antares.


Dle mého názoru je tato kniha především pro začátečníky. První část knihy je spíše teoretická, druhá obsahuje pár praktických kouzel a rituálů a třetí je nazvána Tabulky vlivů, kterou asi já využiji nejvíce, jedná se totiž o korespondence barev, planet, bylin, atd.

Další knihou je Z čarodějovy knihovny od Josefa Veselého.


Musím říci, že k této knize jsem si ještě nějak nenašla cestu. Tato kniha obsahuje výňatky asi z dvaceti grimoárů (jedním z nich je i neblaze proslulý Necronomicon) doplněné i obrázky. Opravdu to není jednoduché čtení a rozhodně není pro každého, já jsem si ji velmi přála, ale teď se k ní pořád nemůžu nijak probojovat.

Poslední knihou o magii, kterou jsem dostala, je Základní kniha germánského pohanství od Diany L. Paxsonové.


Tato kniha mi udělala obrovskou radost, moc jsem si ji přála dostat a rozhodně toho nelituji. Přestože ve své praxi nejsem zaměřená na germáské tradice, určitě z této knihy budu hodně čerpat a myslím si, že mě na mé cestě zase nějak posune. Velmi se mi například líbí části, kde jsou popisováni bozi a bohyně.
Lednový úplněk 2015

6. ledna 2015 v 9:37 | Aurorita94 |  Leden
Oslavu prvního úplňku v roce jsem si nemohla nechat ujít, přestože jsem nedělala žádný složitý rituál.

Jako vždy, když slavím ať už sabat či esbat sama, jsem hned na začátku odříkala Wiccan rede (celé znění zde) a uctila lunu. Poté jsem se pustila do vlastního rituálu. Ten jsem udělala velmi skomně, ani jsem neotevírala kruh, jsem jsem k Bohyni poslala svou prosbu. Jelikož teď máme v rodině menší neschody, zaměřila jsem svou prosbu právě na jejich vyřešení.

I oltář jsem udělala velmi jednoduchý, umístila jsem na něj pouze sošku Bohyně, samozřejmě mou knihu stínů, dvě svíce (jednu pro Bohyni a jednu jen na osvětlení v lucerně), křišťálovou kouli, do které jsem se snažila vizualizovat své přání, a v neposlední řadě tři tarotové karty a jednu kartu ze sady Bohyně světla. Výběr karet odpovídal účelu, tutíž jsem zvolila 10 a 3 pohárů a Mírnost, a jako Bohyni pro toto kouzlo Héru.


Předsevzetí na rok 2015

1. ledna 2015 v 19:19 | Aurorita94
Ano, ano, i já jsem si dala na rok 2015 pár předsevzetí, i když vím, že je pravděpodobně všechna nedodržím. Nedávala jsem ale si žádná rádoby typická: letos zhubnu (se svou váhou jsem celkem spokojená), přestanu kouřit (nejsem kuřačka), budu pít méně alkoholu (alkohol nepiji vůbec), najdu si jinou práci (ještě studuji) a podobné. Kdepak, zaměřila jsem se spíš na svou magickou praxi. Ráda bych řekla, že i na blog, ale kdo ho navštěvuje už nějaký ten rok, tak jistě ví, že to nikdy nevydrží moc dlouho. Vždycky naslibuji hory doly a myslím je i vážně, bohužel pak ale nemám čas a jsem na sebe akorát naštvaná, že jsem to zase porušila. Takže letos na blog nemám žádné předsevzetí, když budu mít chuť a inspiraci nebo něco, o čem si budu myslet, že by vás mohlo nějak naplnit, určitě se o tom dozvíte.

Ale zpátky k mým předsevzetím na mou magickou praxi. K svátku jsem o mojí maminky dostala zápisník na novou knihu stínů, kterou jsem ale ještě nezačala psát. Důvodem je hlavně fakt, že nemám dopsanou ještě mou starou knihu stínů, takže jen co dopíšu ji, vrhnu se na tu novou. Mé první předsevzetí tedy je, napsat (nebo alespoň začít psát) novou knihu stínů.

Dalším je naučit se s křišťálovou koulí. O loňských Vánocích jsem dostala křišťálovou kouli s opravdu nádherným podstavcem, bohužel jsem ji ještě ani jednou nepoužila, což bych tedy letos chtěla napravit.

S křišťálovou koulí tak trochu souvisí i další věci, kterými jsou runy. Dříve jsem se jim věnovala, pak jsem od nich bůhví proč opustila a téměř vše zapomněla takže letos bych se knim chtěla určitě znovu vrátit.

U věštění ještě zůstanu a zmíním i tarot. U něj je, myslím si, pořád co se učit. Já se potřebuji zaměřit především na dvorní karty a některé z velké arkány. Také bych se chtěla s taroty naučit i něco jiného, než jen výklady. Velmi mě láká vyzkoušet nějaké kouzlo či rituál právě s tarotem.

A nakonec asi pro mě to nejtěžší. Začít s meditacemi. Ne že by pro mě bylo obtížné meditovat, spíše je pro mě těžké najít si na to čas, místo a především klid. Ale věřte, i k tomu se jistě propracuji.

A jak jste na tom s předsevzetími týkající se magie vy? Také jste si dali a věříte, že je dokážete vůbec splnit?