Červenec 2014

Narozeniny (kameny 2)

27. července 2014 v 16:19 | Aurorita94 |  Nákupy
V minulém nákupním/narozeninovém článku jsem vám přestavila čtyři kameny, které jsem dostala, v tomto vám představím další čtyři.

První z nich je dendritický opál označovaný jako kámen štěstí. Tento kámen odhaluje a znásobuje emoce a skryté touhy a posílá je zpět ke svému nositeli.

Světle zelený serpertinit neboli hadec je kamenem ochrany. Podporuje vnitřní míír a zmenšuje chuť hádat se.

Další je žlutý jaspis, který podněcuje činnost čakry solar plexu. Přínáší do našeho života pozitivní energii, ochranu na cestách a pomáhá řešit drobná nedorozumění.

Posledním kamenem, který jsem dostala, je rodonit. Čistí a aktivuje činnost srdeční čakry. Přináší pocity lásky a citové rovnováhy.

Česká přísloví

26. července 2014 v 18:00 | Aurorita94 |  Přísloví
Všude dobře, doma nejlépe.

Vrána k vráně sedá.

Vojna není kojná.

Všechno zlé je pro něco dobré.

Stará láska nerezaví.

Sytý hladovému nevěří.

Pod svícnem bývá největší tma.

Nekupuj zajíce v pytli.

Lež má krátké nohy.

Láska hory přenáší.

Kuj železo, dokud je žhavé.

Když se dva perou, třetí se směje.

Chytrému napověz, hlouhého kopni.

Bez peněz do hospody nelez.

Naděje umírá poslední.

Ochranný pytlíček na cesty

24. července 2014 v 9:00 | Aurorita94 |  Ochranná kouzla
Jelikož jsou prázdniny v plném proudu a spousta z vás se určitě ještě chystá na nějakou dovolenou, mám tu pro vás jedno jednoduché kouzlo, které ochrání vás, nebo toho, komu jej věnujete.

Byliny, které používám v kouzle já, můžete samozřejmě vhodně nahradit, pokud je zrovna nemáte při ruce.

Potřeby:
ve stejném poměru sedm bylin:
-levandule
-máta
-tymián
-majoránka
-muškátový květ
-šalvěj
-anýz
kousek černé látky nebo již hotový pytlíček
provázek

Postup:
Do hmoždíře umístěte všech sedm bylin a důkladně je rozdrťte. Jelikož mně se do hmoždíře nevešly, dala jsem je do kotlíku a rozdrtila je v něm.

Potom nad bylinami podržte ruku (ruce) a proneste:
"Sedm bylin v kotli dáno,
v jeden čas jest požehnáno.
Síla vaše ať nositele chrání,
na cestách, v dálkách malých i velkých.
Nositel chráněn před vším zlem,
všechno zlo pryč od něj vem!
Tak se staň!"

Byliny vložte na kousek látky, utvořte z něj pytlíček a zavažte jej, popřípadě je vložte do již hotového pytlíčku. Tento váček s sebou noste po celou dobu, co budete mimo domov. Až se vrátíte, zaneste pytlíček někam do přírody, poděkujte že vám dobře posloužil a hoďte jej do vody, zahrabte do země nebo jej spalte.


Čarování "bez pomůcek" úvod

22. července 2014 v 17:00 | Aurorita94 |  Čarování "bez pomůcek"
Určitě se už někdy stalo, že jste vyrazili na nějaký rituál, ale zapomněli jste si vzít některé (nebo dokonce všechny) magické pomůcky. A nebo jste žádné kouzlo ani rituál neplánovali a najednou jste se ocitli v situaci, kdy jste s sebou neměli vůbec nic a nějaký rituál jste provést nutně potřebovali (nejčastěji očistný či ochranný). Samozřejmě ne vždy je nutné provádět hned rituál, někdy stačí nějaké jednoduché zaříkání, které je i mnohdy efektivnější, ovšem takové by mělo být co nejkonkrétnější, aby správně fungovalo. Takže když jste potom v domě, ve kterém vám naskakuje husí kůže, slyšíte v něm divné zvuky, ale nevíte odkud přicházejí či co je způsobuje, zaříkání vám bude k ničemu.

Mně a mojí kamarádce se podobná věc stala nedávno. Byly jsme spolu na návštěvě u jejích známých. V pokoji, ve kterém jsme byly se nám moc nepozdávaly divné zvuky vycházející ze skříně. Bohužel jsme nedokázaly přijít na to, co je způsobuje a proto jsme se rozhodly provést ochranný rituál. Ovšem neměly jsme s sebou ani svíčku, natož pak athame nebo hůlku.

Proto jsem se rozhodla vytvořit takovýto miniseriál, ve kterém vám ukáži, že čarovat se dá prakticky s čímkoli.

Narozeniny (kameny)

22. července 2014 v 11:48 | Aurorita94 |  Nákupy
Mezi další užitečné předměty, které jsem dostala, a bez kterých se při magické praxi málokdy obedete, jsou kameny. Kameny můžete použít při vztyčování kamenného kruhu, při kouzlech, ať už nějakých jednoduchých zaříkáních nebo složitějších rituálech, na výrobu magických elixírů, můžete je také přidávat do magických váčků či prášků a někteří je ve formě malých krystalků přidávají i do kadidel.


Prvním, který vám představím, je achát. Tento, který jsem dostala já má šedou barvu a je vybroušen do tvaru srdce. Achát působí očistně na tělesné i citové úrovni. Díky jeho barvě a tvaru bych jej tedy použila při kouzlech na vyrovnání se s nevydařeným vztahem.

Dalším je sodalit. Je to kámen, který podněcuje činnost třetího oka a prohlubuje meditaci. Je to také vynikající kámen pro rozvoj mysli, potlačuje duševní zmatek, pomáhá racionálně uvažovat. Také přináší vyrovnanost a potlačuje pocit paniky, zvyšuje sebevědomí a zvyšuje důvěru ve vlastní schopnosti.

O něco méně známý modrý kamarád dumortierit. Dumortierit pomáhá při kontaktu s andělskými či duchovními vůdci. Při umístění na sóma čakru vás zavede zpět do minulých životů.Tento kámen přetrhává neužitečná pouta z minulých životů a také ruší karmický koloběh. Pomáhá překonat stres, fobie, nespavost, paniku obavy a deprese.

Poslední z tmavých kamenů je šungit. Tento záhadný černý kámen je opravdu poklad, přestože byste to do něj na první pohled neřekli. Má výborné využití při čištění vod a také je to skvělý bojovník s některými chorobami. Jeho schopnosti jsou opravdu zarážející na to, jak obyčejně tento kámen působí. Více se o něm můžete dočíst zde.

Narozeniny (fosílie)

20. července 2014 v 11:27 | Aurorita94 |  Nákupy
Narozeniny jsem sice měla už před nějakou dobou, ale rozhodla jsem se, že vám ukážu některé věci, které jsem dostala. Mohla by to pro vás být dobrá inspirace, jaké kousky do vaší sbírky si pořídit.

První jsou zkaměněliny, které jsem si přála už opravdu hodně dlouho. Nakonec jsem je tedy dostala od rodičů k narozkám a jsem za ně moc vděčná. Už s nimi plánuji pár kouzel, která se snad už brzy objeví i na blogu. Jen ve zkratce, zkameněliny se hodí na kouzla týkající se dlouhověkosti a na taková, která mají dlouho působit.

amonit

trilobit

orthoceras (bohužel krása tohoto hlavonožce mi nešla na foťák moc dobře zachytit)

Další fosílií je septárie, známá také jako dračí kámen. Je složena z kalcitu, aragonitu a chalcedonu. Stimuluje kořenovou čakru, přináší pocity radosti a vnitřního pokoje, poskytuje silnou energetickou ochranu a zmírňuje bolesti všeho druhu.

Jelikož patřím do covenu Tiámat (Tiámat-dračí bohyně), vejčitý tvar tohoto kousku mě mile překvapil. Není jiného zbytí, než jej posvětit jako dračí vejce Mrkající


Červencový úplněk 2014

13. července 2014 v 10:14 | Aurorita94 |  Červenec
Jelikož jsem kvůli škole posledních pár měsíců neměla moc času, věnovat se magii nebo blogu, včera jsem si řekla, že oslavím úplněk a začnu se zase naplno oběma věnovat. Samozřejmě to bych nebyla já, abych na úplněk nezapomněla. Až když jsem včera vykoukla z okna a viděla ten krásný stříbrný kotouč, tak mi došlo, že je úplněk.

Neplánovala jsem žádnouo oslavu. Teď mám ve svém osobním životě trochu zmatek, tak jsem Bohyni požádala o její pomoc, aby mi pomohla najít tu správnou cestu a možná mi dodala i trochu síly a odvahy se jí vydat.