Duben 2014

Démon Radegast a pekelní ptáci

7. dubna 2014 v 17:00 | Aurorita94 |  Recenze videí
Dnes jsem na Youtube viděla jedno opravdu zajímavé video, které na mě vyskočilo úplně náhodou. Hned po jeho zhlédnutí jsem si řekla, že se k němu musím alepsoň v krátkosti vyjádřit (i když by toho bylo mnohem více). Video se jmenuje Biblická církev 13 - Čarodějnictví.

Já rozhodně nikomu neberu jeho víru, každý ať si věří v co chce, klidně i ve špagetové monstrum, opravdu o to mi tu nejde. Nechci křesťany nějakým způsobem shazovat nebo se jim dokonce posmívat, ikdyž přiznávám, že některé pasáže ve videu mě pobavily.

Pastor Bulíček se zde věnuje převážně pohanským vánočním tradicím a získávání moci ze zvířat pitím krve. Řeší otázku, zda je správné pojídat krvavá jídla (např. jelita), jelikož z nich získáváte životní sílu toho daného zvířete. Zvláštní je, že stále opakuje, že hned vysvětlí, proč to vlastně špatné není (přestože Bible říká, že to špatné je), já ovšem ten důvod nikde ve videu nezaslechla. Až na konci videa se pouze vyjádří k pití krve Kristovy (tedy přijímání).

Odmítá veškeré české vánoční tradice, jako například nošení kapří šupiny pro štěstí, lití olova, ale i jiné například vynášení Morany (zimy a smrti), sahání na knoflík, když vidíte kominíka nebo strach z černých koček. Co mě mírně pobavilo bylo jeho vyjádření k věštění z letu ptáků, jelikož podle něj (či Bible?) mluví ptáci o démonech.

Také mluví o tom, jak je špatné sledování časů, hlavně astrologie a vlastně i nejrůznější věštění, přestože sama znám několik křesťanů, kterým nedělá problémy si vyložit tarotové karty.

Úplně nakonec bych jen chtěla říct, jak mě urazilo jeho mluvení o pohanských bozích, konkrétně když zmiňuje, že na Moravě stojí socha "démona" Radegasta. K Nostradamovi a naháčích v Sixtinské kapli už se raději ani vyjadřovat nebudu.

Pokud budete mít chuť ztratit 42 minut svého drahocenného času stejně jako já, pak si to video pusťte a udělejte si o něm vlastní představu.

Jen pro pořádek, pro křesťany jsou pohané všichni, kteří nevěří v "jejich" Boha (tzn. ateisté, nevěřící i MY pohané).

Recenze knih a videí

7. dubna 2014 v 16:36 | Aurorita94

Knihy

Videa