Leden 2014

Výklad na rok 2014

7. ledna 2014 v 14:35 | Aurorita94
Dnes bych se svámi chtěla podělit o můj výklad tarotu na rok 2014.

Tentokrát jsem pracovala s kartami Tarot magie Druidů. Letošní rok jsem se chtěla věnovat hlavně šamanismu, bohužel jsem ale nesehnala tolik materiálů a zdrojů, ze kterých bych mohla celý rok čerpat, rozhodla jsem se mu proto věnovat zatím jen teoreticky a s praxí začnu až od příštího roku (doufám). Tarot Druidů jsem si tedy zvolila hlavně z tohoto důvodu ,ale také proto, že se mi s ním opravdu dobře pracuje. Mám několik tarotových sad, každá má své vlastní kouzlo, avšak s těmito kartami se mi pracuje asi nejlépe.

Ale zpátky k výkladu. Použila jsem tradiční výklad, kdy se karty pokládají od dubna proti směru hodinových ručiček. Výklad ale vždy začínám 10. kartou (tj. leden).

Na letošní rok mi (kupodivu) nevyšlo nic špatného, za což jsem opravdu ráda. Na druhou stranu mi však karty neukázaly ani žádné vyjímečné dobré karty. Než jsem s výkladem začala, řekla jsem si, že si na konci ještě vytáhnu jednu kartu, která bude ukazovat, v jakém duchu se ponese následující rok, samozřejmě jsem na to po výkladu zapomněla (no to bych snad ani nebyla já).

Také jsem se rozhodla, že si každý měsíc položím na oltář kartu, která mi na daný měsíc vyšla, abych na její poselství nezapomínala. Pro leden tedy Dvojku mečů.

Postup rituálu - 9.díl

1. ledna 2014 v 14:00 | Aurorita94 |  Postup rituálu
Po uzemnění je už možné bezpečně ukončit rituál.

Nejdříve poděkujte Bohům, že se s vámi zúčastnili rituálu. Poté můžete poděkovat živlům a propustitje.

Nyní je na řadě uzavření kruhu. Buď ho můžete obejít proti směru hodinových ručiček nebo po směru, jak to bude nejvíce vyhovovat vám.

Postup rituálu - 8.díl

1. ledna 2014 v 13:32 | Aurorita94 |  Postup rituálu
Po vlastním kouzle následuje uzemnění. Samozřejmě by se mělo provádět po jakékoli magické činnosti (zvláště pak, pokud otevíráte kruh), u rituálu ovšem chybět nesmí. Je to odpoutání se od přebytečné energie a navrácení se zpět do reality, i proto je tak důležité.

Uzemnění se může provádět několika způsoby, nejčastější je při rituálech hostina. Než začnete jíst a pít, je důležité darovat obětiny bohům. Pokud rituál provádíte venku, můžete obětiny nechat rovnou někde poblíž oltáře v trávě. Když budete dělat rituál doma, dejte obětiny na nějakou mističku a po rituálu je odneste ven.

Dobře vám k uzemnění také poslouží zpěv či tanec.