Září 2013

Postup rituálu - 7. díl

12. září 2013 v 9:00 | Aurorita94 |  Postup rituálu
Když máte za sebou všechny "formální záležitosti", můžete se pustit do vlastního kouzla. Je jen na vás, zda o sabatu budete provádět nějaké speciální kouzlo, nebo budete jen slavit svátek, ovšem při každém sabatu je magie silnější a tutíž i kouzla účinnější.

Můžete provádět kouzlo, které se sabatem nějakým způsobem souvisí, ale také nemusíte. Závisí opravdu jen na vás. Pokud budete chtít dělat kouzlo třeba o Beltaine, určitě je vhodné nějaké na lásku či přitažlivost, ale můžete udělat třeba i na získání nového zaměstnání. Opravdu v tomto případě záleží jen na vás.

Postup rituálu - 6. díl

10. září 2013 v 9:00 | Aurorita94 |  Postup rituálu
Po vytvoření kruhu a vyvolání živlů i Božstva se již může začít se vzýváním sabatu (zaříkáním na sabat).

Téměř v každé knize zabývající se čarodějnictvím a rituály naleznete také vzývání sabatů, to ovšem neznamená, že si nemůžete vytvořit své vlastní. Toto zaříkání by v sobě vždy mělo obsahovat nějaké prvky, které souvisí s daným sabatem.

O Yule (21. prosince) se oslavuje znovuzrození boha, Imbolc (2.února) je svátkem světla a plodnosti, Ostara (21. března) oslavuje první jarní den skutečného jara, o Beltainu (30. dubna) se oslavuje vstup mladého boha do dospělosti, oslavy plodnosti, o Svatojánské noci (21. června) se podpoří plodnost, zdraví a láska, Lammas (1. srpna) je časem první sklizně, Mabon (21. září) zakončuje sklizeň, bůh se připravuje na odchod do podsvětí, o Samhainu (31. října) se wiccané loučí s bohem a oslavují své mrtvé předky.

Postup rituálu - 5. díl

8. září 2013 v 20:03 | Aurorita94 |  Postup rituálu
Když máte vytvořený kruh, můžete začít se vzýváním.

První se vždy vzývají živly. Nemusíte nutně vzývat vždy všechny (například pokud se jedná o nějaký rituál, který je zaměřen na jeden konkrétní žival, stačí vyvolat pouze ten). S vyvoláváním se začíná na východu, zde vyvoláváte Vzduch. Poté přejdete na jižní stranu, kde se volá Oheň. Na západu vyvoláte Vodu a na severu potom Zemi. Pokud máte kruh malý, nebo se vám v něm obtížně pohybuje, můžete všechny živly vyvolat pouze u oltáře.

Po vyvolání živlů následuje vzývání Božstva. První se vzývá bohyně, při vzývání můžete zaujmout postoj, kdy máte ruce zvednuté k nebi a nohy od sebe. Poté vyvoláte bohy, přičemž nohy máte spojené patami a ruce překřížené přes prsa. Tím je vzývání dokončeno.